DAN GRADA: Šahovski turnir Gospodar siječnja

Povodom Dana grada u Garešnici je odigran i šahovski turnir Gospodar siječnja. Na turniru je nastupilo čak 112 natjecatelja, a osvojio ga je Muhamed Borić iz Bihaća (BIH), inače član šahovskog kluba Konaki iz Novog Virja. Drugi je bio Đurđevčan Marko Sokač iz istog kluba, a treći Bogdan Božinović iz Sesveta. Četvrti je bio Miro Bobanac iz Splita, a Ognjen Matko iz Garešničkog Brestovca peti. Pobjednik Gospodara siječnja nakon osvajanja turnira je rekao:

Muhamed Borić, osvajač šahovskog turnira

Kod žena je najbolja bila Rajna Šargač iz Slatine, u kategoriji U-16 najbolja je bila Anamarija Radiković iz Rijeke, a Nikola Kos iz Buševca bio je najbolji u kategoriji U-10. U dobnom uzrastu preko 80 godina najbolji je bio Ante Bralić iz Siska. Najmlađa članica turnira četverogodišnja Renata Hranilović iz Garešnice proglašena je najvećom šahovskog nadom, a kod dječaka to je Mihael Sučić. Medalje su dobili i najuspješniji branitelji u dvije kategorije i to: šahisti amateri i šahisti branitelji registrirani za šahovske klubove. Ovaj turnir bio je i humanitarnog karaktera. Naime, prikupljana novčana sredstva izdvojena su za Stjepana Biloša hrvatskog branitelja iz Vinkovaca. Organizator turnira bila je Šahovska udruga Bljesak iz Garešnice.